V okviru mednarodnega projekta Talking Kites around the World so učenci v dnevih  med 19. 3. 2024 in 22. 3.2024 izvedli na šoli in izven nje različne dejavnosti.

Poleg osrednje dejavnosti izdelovanja in spuščanja zmajev, smo se z učenci pogovarjali o otrokovih pravicah, miru, prijateljstvu in boljšem svetu. Brali smo in pisali pesmi.

Projekta so se udeležili učenci 1. 2. in 3. razreda ter učenci 5.a . Poleg razredničark in vzgojiteljev so pri projektu sodelovale še učiteljice angleščine, ki učijo v teh oddelkih.

Najbolj vznemirljiv del projekta je vedno vprašanje, če bodo zmaji leteli. Učenci 1. razreda so jih preizkusili na hodniku in ugotovili, da letijo. Nekateri  so leteli malo bolje kot drugi, a vseeno je bilo veliko veselja, smeha in dobre volje.

Nekaj utrinkov z dogodka delimo z vami.

Merita Korenica, koordinator iEARN projekta