V sredo, 31. januarja 2024, je na Osnovni šoli Trnovo v sklopu Konfucijeve učilnice Ljubljana potekala otvoritev likovne razstave Zmaj v elementu lesa. Obiskovalci so si lahko ogledali likovne izdelke učencev Osnovne šole Trnovo in Vrtca Trnovo. Likovni izdelki so nastali v sklopu ustvarjalnih delavnic pri izbirnem predmetu kitajščina, interesni dejavnosti spoznavanje kitajske kulture in jezika in izbirnem predmetu likovno snovanje na Osnovni šoli Trnovo ter pri obogatitveni dejavnosti spoznavanje kitajske kulture in jezika v Vrtcu Trnovo. Poleg seznanjanja otrok s kitajskim novim letom ali praznikom pomladi je bil namen ustvarjalnih delavnic medpredmetno, medrazredno, medkulturno, medinstitucionalno in medgeneracijsko povezovanje ter uživanje v ustvarjanju.

Razstava je na ogled v spodnji avli in v drugem nadstropju Osnovne šole Trnovo.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim za čudovito razstavo!

dr. Tina Ilgo

direktorica Konfucijeve učilnice Ljubljana