V četrtek, 7. decembra 2023, je na OŠ Trnovo ponovno zaživelo tradicionalno novoletno druženje. Obiskovalce šole sta sprejela ravnateljica Đulijana Juričić in zmajček Trma. Sledila sta glasbena dobrodošlica otroškega pevskega zbora in inštrumentalni nastop učencev.
Pričakala jih je pravljično urejena avla, okrašena z likovnimi izdelki učencev, lučkami in novoletno jelko.

Vsi, učenci in učitelji od 1. do 8. razreda, so svoje obiskovalce z oddelčnimi predstavami odpeljali v čarobni svet pravljic. Z igro, branjem in recitali so učenci obudili svoje pravljične junake: Rdečo kapico, Muco copatarico, Pekarno Mišmaš, Sneguljčico, Povodnega moža …
Učenci so predano predstavili palčkove, božične in tudi svoje avtorske zgodbe. Z nastopi so otroke presenetili tudi starši.

Pravljični škrati so skozi šolska okna hudomušno spremljali skupno praznovanje. Z živahnimi dogodivščinami, vragolijami in svojimi hišicami so opremili prvo nadstropje šole. Po šolskih hodnikih so označili svoje poti, ki so vodile na novoletni srečelov, kavarno in bukvarno devetošolcev.

Barbara Ogrin, v imenu širšega tima za pripravo ND