V sredo, 13. marca 2024, je v prostorih Mestne hiše v Ljubljani zasedal 34. mestni otroški parlament (OP). Predstavniki ljubljanskih osnovnih šol so razmišljali in sprejeli sklepe na temo »Duševno zdravje otrok in mladih«, ki poteka že drugo leto. Člane mestnega OP je pozdravil in povabil v svoje delovne prostore mestni župan g. Zoran Jankovič in ga. Marija Fabčič, vodja oddelka za predšolsko vzgojo in izobraževanje na Mestni občini Ljubljana.

Med delegati osnovnošolcev je OŠ Trnovo zastopala Hana Majdič, učenka 9. b razreda. Mlade parlamentarce je v predstavitvi svojih šolskih akcij podprl tudi g. Jože Ruparčič, namestnik Varuha človekovih pravic, ki je poudaril, da je duševno zdravje pogoj za zdravo samopodobo vseh nas.

Barbara Ogrin, ŠSS