V petek, 8. marca 2024, je na šoli potekala slavnostna obeležitev zaključka Evropskega tedna boja proti raku. Učenci OŠ Trnovo so pod vodstvom šolskih mentorjev in zunanje strokovne sodelavke, svetnice Fani Čeh, pripravili glasbeno – plesni  program s ključnim sporočilom Življenje je lepo.  Uvodne misli in poudarke na temo zdravja sta učencem podelili ravnateljica šole mag. Đulijana Juričič in doc. dr. Urška Ivanuš, dr. med, vodja državnega programa Zora z Onkološkega inštituta v Ljubljani. Prireditve so se udeležli tudi predstavniki ZRSŠ in drugi predstavniki Zveze slovenskih društev za boj proti raku.

Na prireditvi so učenci 4.b razreda izžrebali nagrajence, osnovnošolce slovenskih šol, ki so z izpolnjeno zloženko o skrbi za zdravje, sodelovali na nagradnem natečaju. Nagrajenci, med njimi tudi učenci OŠ Trnovo, se bodo za nagrado odpravili na izlet presenečenja.

V imenu ekipe ustvarjalcev prireditve

Barbara Ogrin, ŠSS