V četrtek, 17. marca 2022 je v prostorih Mestne hiše v Ljubljani potekal 32. Mestni otroški parlament. Po dveh letih epidemije so se predstavniki ljubljanskih osnovnih šol ponovno srečali v živo in razpravljali na temo Poklicna prihodnost mladih. OŠ Trnovo je zastopala učenka Ane Marie Trampuž 9.c razred. Mlade parlamentarce je pozdravil mestni župan g. Zoran Jankovič in jih nagovoril, da jim želi, da pri izbiri poklica poslušajo svoje srce in da vedno izhajajo iz svojih želja. Le tako bodo vsak dan radi prihajali v službo. Mlade so pri razmišljanju podprli tudi zunanji gostje kot so namestnik varuha človekovih pravic, g. Jože Ruparčič, predstavniki Urada za preprečevanje zasvojenosti, Centra za poklicno izobraževanja (CPI) in Nefiksa. Predstavnik Socialne akademije je za učence pripravil interaktivno delavnico. Učenci so se med seboj povezali v manjše skupine in z metodo Swot analize pripravili zaključke razmišljanj z naslovom Moja poklicna prihodnost v četrti industrijski revoluciji. Za najboljšo šolsko akcijo poznavanja poklicev je bila izbrana akcija OŠ Bežigrad z naslovom Za en dan otroci prevzamejo vodstvo šole.

Barbara Ogrin, ŠSS