V petek, 15. 11. 2019, bo za učence od 4. in 5. razreda naravoslovni dan – Tradicionalni slovenski zajtrk.

Zbor za vse učence bo v razredu, ob 8.20.

Učenci 4. razreda bodo  z dejavnostmi in raziskovanjem po vnaprej pripravljeni literaturi pridobivali in razvijali spoštljiv odnos do hrane, spoznavali zdrav način prehranjevanja in pomen samooskrbe. Med delom bodo pripravili pogrinjke za obrok zajtrka/malice in ga kulturno pojedli. Delo bodo zaključili s kosilom ob 12.45. V oddelkih OPB bodo načrtovali predloge za jedilnik v šoli.

Učenci 5. razreda bodo v prvi šolski uri pojedli tradicionalni slovenski zajtrk in se pogovorili o čebelarstvu. Nato se odpravijo v Etnografski muzej.        Učenci s seboj potrebujejo Urbano, peresnico in copate. Po vrnitvi učenci izdelajo panske končnice. Z dejavnostmi zaključijo ob 12.45, ko bo tudi kosilo.

Neobveznih izbirnih predmetov ta dan ne bo.

Iza Dojer, koordinator dni dejavnosti