Starši oz.skrbniki odsotnost učenca sporočijo vodji šolske prehrane Loreni Langerholc, en delovni dan prej, do 8.15 ure zjutraj. Prehrana se lahko odjavi osebno ga. Loreni Langerholc Povh, po telefonu (040-224-007, 01-420-13-63), po elektronski pošti na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali ga. Katji Krasnić po telefonu 01-420-1356 ter po elektronski pošti na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali s spletno aplikacijo eAsistent (brezplačna verzija), če so starši nanjo naročeni. Več informacij o eAsistentu.

Barbara Ogrin, ŠSS

Jedilnik od 27. do 31. maja 2019

Ponedeljek

27.5.

Malica Bio štručka (1), piščančje prsi v ovoju, sir (3,7), kisle kumare, sok
Kosilo Kostna (1,3) / lečna juha, pečenka, pražen krompir , zelena solata z rukolo, voda
Pop. malica Sadna skuta (3,7), banana
Veg. malica Bio štručka (1), sir (3,7), kisle kumare, sok
Veg. kosilo Lečna juha, pečena zelenjava, pražen krompir, zelena solata z rukolo, voda

Torek

28.5.

Malica Kruh (1), trdo kuhano jajce (3), maslo (7), čaj
Kosilo Zelenjavna kremna juha, špageti s tunino omako (1,3,4,7), parmezan (3,7), zeljna solata, voda
Pop. malica Makovka (1), čokoladno mleko (7,8)
Veg. malica Kruh (1), trdo kuhano jajce (3), maslo (7), čaj
Veg. kosilo Zelenjavna kremna juha, špageti s paradižnikovo omako (1,3,7), parmezan (3,7), zeljna solata, voda

Sreda

29.5.

Malica Štručka (1), hrenovka, dodatek (10), sok
Kosilo Korenčkova juha (1,3), zrezki v omaki (1), ajdova kaša / riži – biži, zelena solata, voda
Pop. malica Kruhov rogljič (1), češnje
Veg. malica Štručka (1), veg. hrenovka (6), dodatek (10), sok
Veg. kosilo Korenčkova juha (1,3), tofu v omaki (6) , ajdova kaša / riži – biži, zelena solata, voda

Četrtek

30.5.

Malica Kruh (1), maslo (7), marmelada, mleko (7)
Kosilo Bučkina juha, piščančja nabodala, pire krompir (7), pesna solata, voda
Pop. malica Grisini (1,7,8), jagode
Veg. malica Kruh (1), maslo (7), marmelada, mleko (7)
Veg. kosilo Bučkina juha, veg. pečenica, pire krompir (7), pesna solata, voda

Petek

31.5.

Malica Kajzerica (1), pašteta (1,7), paprika, čaj
Kosilo Milanska mineštra (1,3), kruh (1), sladica (1,3,7,8),voda
Pop. malica Presta (1), jabolko
Veg. malica Kajzerica (1), veg. pašteta (6), paprika, čaj
Veg. kosilo Veg. mineštra (1,3), kruh (1), sladica (1,3,7,8), voda

Vodja šolske prehrane:                                                                                                   Ravnateljica šole:

Lorena Langerholc Povh                                                                                                 mag. Đulijana Juričić

Legenda prisotnih alergenov:

1-žita, ki vsebujejo gluten; 2- raki; 3- jajca; 4- ribe; 5- arašidi (kikiriki); 6- soja; 7- mleko, 8- lupinasto sadje (oreščki); 9- listna zelena; 10- gorčično seme; 11- sezamovo seme; 12- žveplov dioksid in sulfiti v konc. » 10 mg/kg; 13- volčji bob; 14- mehkužci

Na podlagi določil 6. člena Zakona o šolski prehrani – (ZšolPre-1; UL, RS, št.3/2013), je Svet Osnovne šole Trnovo na redni seji dne, 20.06.2013 sprejel pravila o šolski prehrani na OŠ Trnovo.

Preberite več.

Barbara Ogrin, šolska svetovalna služba

Z novim šolskim letom 2015/16 je potrebno prehranske posebnosti  otrok (dietna, vegetarijanska prehrana…) pravočasno (pred 1. 9. 2015) posredovati vodji šolske prehrane Loreni Langerholc. Za dietno prehrano je potrebno predložiti zdravniško potrdilo.

Barbara Ogrin, ŠSS