Starši oz.skrbniki odsotnost učenca sporočijo vodji šolske prehrane Loreni Langerholc, en delovni dan prej, do 8.15 ure zjutraj. Prehrana se lahko odjavi osebno ga. Loreni Langerholc Povh, po telefonu (040-224-007, 01-420-13-63), po elektronski pošti na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali ga. Dajani Pungerčar po telefonu 01-420-1356 ter po elektronski pošti na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali s spletno aplikacijo eAsistent (brezplačna verzija), če so starši nanjo naročeni. Več informacij o eAsistentu.

Barbara Ogrin, ŠSS

Jedilnik od 17. do 21. septembra 2018

Ponedeljek

17.9.

Malica Slanik (1), bela kava (1,7), jabolko
Kosilo Kostna (1) / lečna juha, golaž (1), polenta (1), zelena solata s paradižnikom, voda
Pop. malica Makovka (1), namaz (4,7), sok
Veg. malica Slanik (1), bela kava (1,7), jabolko
Veg. kosilo Lečna juha, veg. golaž (6), polenta (1), zelena solata s paradižnikom, voda

Torek

18.9.

Malica Prosena kaša na mleku (1,7), kakavov posip (1,7,8), hruška
Kosilo Korenčkova juha (1,3), mesni polpet (3), pire krompir (7), zeljna solata, voda
Pop. malica Sirova štručka (1,3,7,8), kefir
Veg. malica Prosena kaša na mleku (1,7), kakavov posip (1,7,8), hruška
Veg. kosilo Korenčkova juha (1,3), veg. polpet (6), pire krompir (7), zeljna solata, voda

Sreda

19.9.

Malica Žemlja (1), puranja šunka, sir (3,7), čaj, kisla paprika
Kosilo Brokolijeva juha, kotlet, kus kus (1), kumarična solata, voda
Pop. malica Bio buhtelj (1,3,7), jabolko
Veg. malica Žemlja (1), sir (3,7), čaj, kisla paprika
Veg. kosilo Brokolijeva juha, dušena zelenjava, kus kus (1), kumarična solata, voda

Četrtek

20.9.

Malica Kruh (1), tunina pašteta (4), paprika, Ego jogurt (7)
Kosilo Milanska mineštra (1), kruh (1), kremna rezina (1,3,7,8), kompot
Pop. malica Slanik (1), nektarina
Veg. malica Kruh (1), veg. pašteta, paprika, Ego jogurt (7)
Veg. kosilo Veg. mineštra (1), kruh (1), kremna rezina(1,3,7,8), kompot

Petek

21.9.

Malica Rogljič (1,3,7,8), čaj, melona
Kosilo Fižolova juha, pečena orada (4), krompir v kosih, zelena solata, voda
Pop. malica Rženi kruhki (1,7,8), slive
Veg. malica Rogljič (1,3,7,8), čaj, melona
Veg. kosilo Fižolova juha, pečen tofu (6), krompir v kosih, zelena solata, voda

Legenda prisotnih alergenov:

1-žita, ki vsebujejo gluten; 2- raki; 3- jajca; 4- ribe; 5- arašidi (kikiriki); 6- soja; 7- mleko, 8- lupinasto sadje (oreščki); 9- listna zelena; 10- gorčično seme; 11- sezamovo seme; 12- žveplov dioksid in sulfiti v konc. » 10 mg/kg; 13- volčji bob; 14- mehkužci

Vodja šolske prehrane:                                                                                          Ravnateljica šole:

Lorena Langerholc Povh                                                                                       mag. Đulijana Juričič

Na podlagi določil 6. člena Zakona o šolski prehrani – (ZšolPre-1; UL, RS, št.3/2013), je Svet Osnovne šole Trnovo na redni seji dne, 20.06.2013 sprejel pravila o šolski prehrani na OŠ Trnovo.

Preberite več.

Barbara Ogrin, šolska svetovalna služba

Z novim šolskim letom 2015/16 je potrebno prehranske posebnosti  otrok (dietna, vegetarijanska prehrana…) pravočasno (pred 1. 9. 2015) posredovati vodji šolske prehrane Loreni Langerholc. Za dietno prehrano je potrebno predložiti zdravniško potrdilo.

Barbara Ogrin, ŠSS