Opravljanje Bralne značke v šolskem letu 2017/18 poteka od 17. septembra 2017 do 2. aprila 2018. Navodila za opravljanje ostajajo podobna kot v lanskem šolskem letu, a z nekaj manjšimi spremembami, zato vse učence toplo vabimo, da si jih preberejo.

6.-7. razred

Učenci preberejo 3 leposlovne knjige (ena je lahko poučna/strokovna) in 1 pesniško zbirko.

8.-9. razred

Učenci preberejo 4 leposlovne knjige (eno je lahko poučna/strokovna) in 1 pesniško zbirko.

Knjige lahko predstavljajo postopoma ali vse naenkrat. Predstavitev prebrane knjige/knjig bo potekala različno. Vsak si izbere način po lastnem interesu. Možnosti so naslednje:

- pogovor o knjigi s knjižničarkama ali učitelji slovenščine,

- izdelava ilustracije ali miselnega vzorca,

- pisanje kratkega osebnega dnevnika branja (razmišljanje o/ob knjigi),

- z debato v okviru razrednega bralnega kluba,

- pisna obnova dela.

Pesniška zbirka se bo predstavila z branjem pesmi (po želji tudi z recitacijo).

Izbira knjig poteka po lastni izbiri.

Mentorici: Simona Felicijan, Jerneja Černilogar, knjižničarki