IMG_0595Mladi raziskovalci naše šole so tudi v šolskem letu 2012/13 pripravili odlične naloge s pomembnimi sporočili. V prvi krog državnega tekmovanja so se uvrstile Ana Logar z nalogo Plečnikova Ljubljana, Ema Koželj z nalogo Podnebne spremembe in njihove posledice ter Maja Bitenc z nalogo Opazovanje volkov v Ljubljanskem živalskem vrtu. Vse tekmovalke so dosegle bronasta priznanja. Tim Jerič, Martin Čučkin in Nikolaj Sok so se z nadaljevanjem lanskoletne naloge Kmetijstvo, blaginja ali propad - samooskrba v Sloveniji, uvrstili tudi v drugi krog, kjer se bodo 20. maja v Murski soboti borili za zlato priznanje. Učenci so naloge pripravili pod vodstvom mentoric Mojce Furlan in Tine Korent Štrumbelj.

Priprava obsežne raziskovalne naloge za učence pomeni srečanje s prvinami znanstvenega pristopa, soočenje z večmesečnim vztrajnim delom in rednim sodelovanjem z mentorjem. Potrebno je podrobno poznavanje vsebine naloge, opraviti in prikazati raziskavo, pravilno navajati uporabljene vire ter obvladati računalniška orodja. V predstavitvi naloge učenci obvladajo IKT tehnologijo in retoriko. Nekaj predstavitev z izjemno zanimivimi temami si lahko ogledate na spletni strani naše šole (glej ekološki kotiček). Priprava nalog spodbuja tesnejše sodelovanje med učenci tekmovalci in mentorji. V galeriji slik si lahko ogledate nekaj utrinkov iz letošnjih delovnih srečanj skozi fotografski objektiv fotografinje Mateje Jordovič Potočnik.