IMG_0595Mladi raziskovalci naše šole so tudi v šolskem letu 2012/13 pripravili odlične naloge s pomembnimi sporočili. V prvi krog državnega tekmovanja so se uvrstile Ana Logar z nalogo Plečnikova Ljubljana, Ema Koželj z nalogo Podnebne spremembe in njihove posledice ter Maja Bitenc z nalogo Opazovanje volkov v Ljubljanskem živalskem vrtu. Vse tekmovalke so dosegle bronasta priznanja. Tim Jerič, Martin Čučkin in Nikolaj Sok so se z nadaljevanjem lanskoletne naloge Kmetijstvo, blaginja ali propad - samooskrba v Sloveniji, uvrstili tudi v drugi krog, kjer se bodo 20. maja v Murski soboti borili za zlato priznanje. Učenci so naloge pripravili pod vodstvom mentoric Mojce Furlan in Tine Korent Štrumbelj.

Priprava obsežne raziskovalne naloge za učence pomeni srečanje s prvinami znanstvenega pristopa, soočenje z večmesečnim vztrajnim delom in rednim sodelovanjem z mentorjem. Potrebno je podrobno poznavanje vsebine naloge, opraviti in prikazati raziskavo, pravilno navajati uporabljene vire ter obvladati računalniška orodja. V predstavitvi naloge učenci obvladajo IKT tehnologijo in retoriko. Nekaj predstavitev z izjemno zanimivimi temami si lahko ogledate na spletni strani naše šole (glej ekološki kotiček). Priprava nalog spodbuja tesnejše sodelovanje med učenci tekmovalci in mentorji. V galeriji slik si lahko ogledate nekaj utrinkov iz letošnjih delovnih srečanj skozi fotografski objektiv fotografinje Mateje Jordovič Potočnik.

Za nemoteno delovanje in boljšo uporabniško izkušnjo na naši spletni strani uporabljamo piškotke. 
Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.