4.a 1V tednu od 19. do 23. 3. je na šoli potekal vrhunec mednarodnega projekta mreže iEARN Talking kites around the world, ki ga v Sloveniji imenujemo tudi Zmaji miru.

Posvečen je poljskemu zdravniku, pedagogu, pisatelju in borcu za otrokove pravice Januszu Korczaku. Janusz Korzak je skupaj s svojimi varovanci – judovskimi sirotami iz sirotišnice, katere vodja je bil, umrl v taborišču v času 2. svetovne vojne.

Preko različnih dejavnosti smo v preteklih tednih osvetlili spoznavali pomembne vrednote kot so strpnost, različnost in sprejemanje drugih, sobivanje z drugimi ljudmi, učiti se prisluhniti drugim in sebi. Razmišljali so o pravicah, ki jih imajo, izražali sanje in sporočila za svet, v katerem otroci ne bodo več žrtve vojn in nasilja.

S pomočjo učiteljev so izdelali vsak svojega zmaja ter na zmaje napisali sporočila ter risali simbole, ki predstavljajo sporočila za boljši svet.

Zmaje so učenci spuščali na šolskem igrišču.

V projektu so sodelovali vsi oddelki od 1. do 5. razreda.

mag. Sonja Stepančič, koordinatorica projekta

fotografije: učitelji 1. - 5. razreda