esolstvo EU_skladi_nov_logo

Naša šola od leta 2008 sodeluje v petletnem projektu Ministrstva za šosltvo in šport E - šolstvo, namenjen informatizicaiji slovenskih šol. Projekt združuje dva projekta, in sicer E-Kompetentni učitelj in E - podpora. V sklopu projekta se razvijajo novi seminarji za učitelje, izvajajo izobraževanja po katalogu storitev e-šolstva, ustvarjajo e-gradiva. Vsaka šola, ki sodeluje v projektu ima dostop do svetovanj na različnih področjih (tehničnem, izobraževalnem, vsebinskem).

Na šoli se izobražujemo na različnih področjih uporabe informacijsko - komunikacijske tehnologije (IKT), nekateri naši učitelji so člani razvojnih skupin za področje mrežnih projektov, varnosti na internetu in geogradije ter izobražujejo učitelje tudi drugih slovenskih šol. Redno sodelujemo na mednarodni izobraževalni konferenci SIRIKT in na razpisih MŠŠ za opremo, v različnih projektih v okviru e-šolstva ter uporabljamo storitve svetovanja. Tako je tudi nova spletna stran nastala s podporo e - šolstva.

Več o projektu E - šolstvo

Đulijana Juričič, vodja informacijskih dejavnosti