dan jezikovV sredo, 26.9.2018, se bomo tudi na Osnovni šoli Trnovo pridružili vseevropskemu praznovanju raznolikosti jezikov in kultur. Ob letošnjem evropskem dnevu jezikov bomo učencem omogočili pristen stik s kulturno in jezikovno raznolikostjo, ki jo nudi naša celina, z željo, da se v njih prebudi pustolovski duh in zanimanje za druge evropske jezike in kulture.

V ta namen smo se povezali z različnimi izobraževalnimi ustanovami in na šolo povabili Erasmus študente iz vseh koncev Evrope. Študenti so v sodelovanju z učitelji pripravili krajše delavnice, znotraj katerih bodo lahko učenci preko raznolikih športnih in besednih iger spoznavali nove jezike, kulture in države. Izkušnja bo zagotovo zanimiva, saj bomo sodelovali z mladimi z različnih univerz po celem svetu in na ta način promovirali idejo, da se lahko vsi učimo drug od drugega, mladi od starejših in starejši od mladih. Ta vertikalna povezava od osnovne šole do univerze bo tako kulturno, kot izobraževalno obogatila naše učence.

Potek dogodka:

8.20-9.05 - prihod v šolo in uvodna ura
9.20-12.00 - jezikovne delavnice
12.00-12.45 - predstavitev dela med oddelki različnih razredov

Učenci ta dan potrebujejo pisalo in zvezek za angleščino.

Veselimo se zabavnega in ustvarjalnega evropskega dneva jezikov.

Arrivederci! Auf Widersehen! Hasta luego! Do zobaczenia! Au revoir! Até mais! Doviđenja! Tot straks!

Merita Korenica in Filipe de Almeida, za aktiv tujih jezikov