DSC 0078Naši učenci veliko prostega časa po šoli namenijo tudi izvenšolskim dejavnostim na športnem in kulturnem področju. Nekateri izmed njih dosegajo vrhunske rezultate na državni in celo mednarodni ravni, tako posamično kot v ekipi.

V letošnjem šolskem letu so izjemne uspehe dosegli naslednji učenci: 

 

GLASBENO PODROČJE

Veronika Čemažar, 8.a – 1. nagrada na Mednarodnem tekmovanju iz violine, Bečej - Srbija

Vid Koncilja, 9.b – 1. mesto in 1. nagrada na Mednarodnem glasbenem tekmovanju iz violončela, Bečej – Vojvodina

Ruben Mihelač, 8.b – 1. nagrada, 2. mesto na Tekmovanju mladih glasbenikov Slovenije, Kranj

 

ŠPORTNO PODROČJE – POSAMIČNO

Karin Knez, 8.a – 3. mesto na državnem prvenstvu v sabljanju – floret deklice U-14, Velenje

Laura Golob, 8.c – 3. mesto na Pokalnem turnirju v mednarodnih tekmovalnih plesih (Show dance solo ženske mladinci), Senčur pri Kranju

Lučka Ravnihar, 5. b – 1. mesto na Prvenstveni tekmi, Šiška 2018, ŽŠG, mednarodna stopnja, starejše deklice, Ljubljana

Klara Zupanc Korošec, 8.a – 1. mesto na Ljubljanskem maratonu, kategorija deklice letnik 2004, Ljubljana

Taja Toroš, 6.b – 1. mesto in zlata medalja na Mednarodnem tekmovanju, solo plesni nastop (v kategoriji Jazz Style Solo), Rimini – Italija; 1. mesto in zlata medalja na Mednarodnem tekmovanju, skupina jazz (v kategoriji Jazz Style Formation), Rimini – Italija, 1. mesto in zlata medalja na Mednarodnem tekmovanju, skupina step (v kategoriji Tapp Formation), Rimini – Italija

Elena Tajhmajster, 6.a – 2. mesto na Državnem prvenstvu v ženski športni gimnastiki, 6. stopnja, Ruše; 2. mesto na Klubski tekmi Šiška - Gimnastično društvo Gib Šiška, 6. stopnja, Ljubljana; 1. mesto v prvenstvenem tekmovanju Šiška Gimnastično društvo Gib Šiška, 6. stopnja, Ljubljana; 1. mesto na prvenstvenem tekmovanju Zelena jama, 6. stopnja, Ljubljana
Miha Perič Poljanec, 8.b – 3. mesto na Mednarodni sprint regati Barcis (enojec), Italija; 2. mesto na Mednarodni regati Villach (enojec), Avstrija; 1. mesto na Mednarodni veslaški regati Maribor 2017 (enojec), Slovenija; 3. mesto na Youth Challenge regatta 2018 (enojec), Bled

Škrbina Matic 2.b – zlata medalja na Tekmovanju iz juda, Ljubljana

Miša Sax, 6.c – 3. mesto na Mladinskem državnem prvenstvu v squashu, kategorija G13, Ljubljana

Marija Zila Šikovc, 9.a – 3. mesto na Prvenstvu Slovenije v atletiki za pionirje in pionirke u16 v Velenju; 3. mesto na Atletskem pokalu Slovenije v atletiki za mlajše mladince in mladinke, Velenje

Brina Janželj, 7.a – 3. mesto na državnem dvoranskem prvenstvu v atletiki, tek na 60 m, Celje

 

ŠPORTNO PODROČJE - EKIPNO

Kasia Hegeduš Gornik, 3.b – 3. mesto na Državnem prvenstvu v ritmični gimnastiki, Maribor

Ula Mila Ivković Vlaj, 5. b – 2. mesto na državnem prvenstvu v skladnostnem (sinhronem) plavanju, Ljubljana in 3. mesto na državnem prvenstvu v skladnostnem (sinhronem) plavanju, Ljubljana

Jaša Živko, 6.b – 1. mesto s plesnim klubom Kazina na DanceStar World Finals, hip hop, Poreč in 1. mesto s plesnim klubom Kazina na Kings of style 2018, mednarodni festival urbanega plesa, hip hop, Zagreb

Potočnik Ela, 8. c – 3. mesto na tekmovanje iz veslanja (dvojni dvojec), Zagreb in 1. mesto na tekmovanju iz veslanja (dvojni dvojec), Bled

Lučka Ravnihar, 5. b – 1. mesto na Prvenstveni tekmi Šiška 2018, ŽŠG, mednarodna stopnja, starejše deklice, Ljubljana; 2. mesto na Pokalu Šiške 2017, ŽŠG, mednarodna stopnja, starejše deklice, Ljubljana; 2. mesto na Državnem prvenstvu v ŽŠG, mednarodna stopnja, starejše deklice, Ruše

Klara Zupanc Korošec, 8.a – 2. mesto na 6. gorskem teku Socka 2018, štafetno državno prvenstvo v gorskih tekih, Socka

Elena Tajhmajster, 6.a – 1. mesto na državnem prvenstvu v ženski športni gimnastiki, 6. stopnja, Ruše; 1. mesto na prvenstvenem tekmovanju Šiška gimnastično društvo Gib Šiška, 6. stopnja, Ljubljana; 1. mesto na prvenstvenem tekmovanju Zelena jama, 6. stopnja, Ljubljana

Zoja Kastelic, 7.b – Mini pokal Slovenije in državno prvenstvo košarke v kategoriji U13, ekipno Žensko košarkarsko društvo Ježica, Ljubljana

Miha Perič Poljanec, 8.b – 1. mesto na Mednarodni regati Villach (dvojec), Avstrija; 2. mesto na Mednarodni veslaški regati Maribor 2017 (dvojec), Slovenija; 1. mesto na Državnem prvenstvu Bled (četverec), Slovenija; 2. mesto na Državnem prvenstvu Bled (dvojec), Slovenija; 1. mesto na Mednarodni regati Villach (dvojec), Avstrija; 1. mesto na Mednarodni regati za pokal Luke Koper (četverec), Slovenija; 2. mesto na Mednarodni regati za pokal Luke Koper (dvojec), Slovenija; 1. mesto na Mednarodni veslaški regati Portorož (dvojec), Slovenija; 2. mesto na Mednarodni veslaški regati Portorož (četverec), Slovenija; 3. mesto na Istrski mednarodni veslaški regati (dvojec), Izola – Slovenija; 1. mesto na Youth Challenge regatta 2018 (dvojec), Bled – Slovenija.

DSC 0078

Čestitke vsem učencem za izjemne uspehe!


Robertina Dugar, za uredniški odbor

Za nemoteno delovanje in boljšo uporabniško izkušnjo na naši spletni strani uporabljamo piškotke. 
Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.