71457 Royalty Free RF Clipart Illustration Of A Happy Red Haired School Boy Holding An A Plus Graded Paper1V četrtek, 16. maja 2019, so se ućenci OŠ Trnovo kot mladi raziskovalci udeležili zaključne prireditve in podelitve nagrad mladim raziskovalcem, sodelujočim na 32. srečanju mladih raziskovalcev in njihovih mentorjev »Zaupajmo v lastno ustvarjalnost 2019 «.

V omenjenem projektu je v šolskem letu 2018/19 pod okriljem mentorjev sodelovalo 9 učencev z naslednjimi nalogami:

Migracije in mednarodna zaščita mladoletnikov brez spremstva v Slovenij (raziskovalna naloga)

Avtorici naloge: Ela potočnik, Iza Logar, 9.a

Mentor: Franc Ferdo Kukec

Luksemburg (raziskovalna naloga)

Avtorici naloge: Orožen Vajde Hana, Vesna Likar, 8.b

Mentor: Franc Ferdo Kukec

Otroci brez otroštva (seminrska naloga)

Avtorici naloge: Eva Zalaznik, 7.a; Vanja Nedimović, Kristina Pevec, 7.b

Mentorica: Metka Koder

Pomen svetlobe v temi (raziskovalna naloga)

Avtorici naloge: Mia Starič, Astrid Pia Oven, 8.c

Mentorica : Tina Korent Štrumbelj

Slavnostna prireditev je potekala v dvorani Šofijske klasične gimnazije. Priznanja je podelil župan Mestne občine Ljubljana, g. Zoran Janković.

Barbara Ogrin, ŠSS