logo otroski parlamenti.thumb 150x146V petek, 2. februarja 2018, je v veliki dvorani UE Ljubljana, izpostava Vič Rudnik potekal 28. Območni otroški parlament. Osnovnošolci, mladi parlamentarci so razpravljali na temo Šola in šolski sistem. Osnovno šolo Trnovo so zastopali učenci Veronika Čemažar, 8.a, Ela Potočnik, 8.c in Jakob Pejovič, 8.b.

Na predhodnem taboru, ki je jeseni potekal v Pacugu, so predstavniki osnovnih šol združili v pet glavnih podtem na temo Šolstvo in šolski sistem: odnosi v šoli, učne vsebine, metode in načini poučevanja, šola za življenje in vpliv družbe/okolja na šolo in šolski sistem. Predstavnica za Mestni otroški parlament je bila predlagana Ela Potočnik, 8.c in član otroške mestne člane je postal Jakob Pejovič, 8.b razred.

Barbara Ogrin, mentorica