24. in 25. novembra so se na šoli odvijale ustvarjalne delavnice, ki smo se jih udeležili učenci osmega in devetega razreda. Skupaj smo ustanovili start-up podjetje Zmajčkova delavnica.

Start-up vikend smo začeli z ogledom Centra Rog, kjer so nam predstavili delo v njihovih labih. Obiskali smo kovinarski, lesni, tekstilni, zeleni, keramični in steklarski lab ter fablab, opremljen z najnovejšimi tehnologijami.

Po vrnitvi v šolo smo se lotili 3D risanja v računalniškem programu Tinkercad. Nato smo se razdelili v skupine in začeli z delom. Ustvarili smo veliko različnih dizajnov, s katerimi smo zelo zadovoljni.

V soboto smo izdelali nove izdelke ter pripravili nakit za prodajo.

Več o naših delavnicah na spodnjih fotografijah, na spletni strani Zmajčkova delavnica in Instagram profilu @zmajckova_delavnica.

Jakob Peršin in Erik Vuk, 8.B