Tako kot vsako leto, smo se v okviru mednarodnega projekta mreže iEARN učenci in učitelji naše šole tudi letos povezali s partnerskimi šolami po vsem svetu.
Sodelovali smo s šestimi šolami in ob tem spoznavali Rusijo, Belorusijo, Romunijo, Japonsko in Taiwan.

Letos je projekt potekal drugače kot pretekla leta, saj so se po začetnih dejavnostih šolska vrata zaprla in smo z njimi nadaljevali na svojih domovih. Pripravili smo veliko različnih gradiv, ki so ta teden v velikih ovojnicah odpotovala na različne konce sveta.

Učenci 2. c in 3. a, b in c razreda so izdelali praznične voščilnice z dobrimi željami, napisali pisma prijateljem, s katerimi smo se jim predstavili, opisali našo šolo in predstavili, kako praznujemo praznike. Naj se sporočila in želje otrok zares uresničijo!

Priložili smo tudi zloženke, s katerimi bodo bolje spoznali Ljubljano s perspektive najstnikov. Izdelali so jih učenci 9. razreda. Učenci 7. in 8. razreda so pripravili predstavitve o življenju in šolstvu v Sloveniji. Opisali so tudi, kako mladostniki preživljajo dneve v času, ko poteka šolanje na daljavo.

Sodelovanje se bo nadaljevalo na spletni platformi projekta.
Komaj čakamo, da tudi mi prejmemo njihovo pošto in jih še bolje spoznamo.

Za projektni tim zapisala:
mag. Sonja Stepančič

Galerijo slik pripravili:
Mojca Gorjup in koordinator projekta, Merita Korenica

Dostopnost